Rumelifeneri’nde düğün öncesi çekimler…

Herkese tekrar selam,

Düğün sezonu açıldıya, benim de yazılar malesef bu yöne kaydı.

Herşeyden önce, düğün öncesi çekim aslında neredeyse daha mantıklı demek istiyorum. Dilediğiniz mekan sizin, düğün mekanıyla sınırlı değilsiniz. Zaman sizin; bütün gün. Stres yok, muhabbet var…Daha ne istenir ki?

Bir de İstanbul o kadar güzel bir şehir ki, dilediğiniz konseptte çekim yapacak onlarca mekan var! Rumelifeneri’nde pek çekim yapmamıştım; Damla ile Batu’yu oraya davet ettim. (Tamam, evimize 5dk. mesafede olabilir; biraz da taraflı düşünmüş olabilirim ama güzel bir yer değil mi?).

SDU_5262 SDU_5267

Hava açık gibi görünse de, felaket bir rüzgar var. Tam tarif ettiğim gibi giyinmişlerdi,  spor gelin-damat. İkisi de gayet motiveydi…ki benim için en önemlisi o. Çektiğim insanlar profesyonel model değil, pozu verdirmek yerine; havaya sokup küçük anlar yakalamak peşinde koşuyorum.

Bir taraftan da düğünlerine 2 hafta var, hasta etmek de istemiyorum. Devamlı üşüyor musun Damla ? diyorum, o da hep üşümüyorum diyor (sonunu bekleyin). Batu maşallah, ceket üstü palto ile dolaştığından ona hava hoş :)

SDU_5144 SDU_5201

Önce, Balıkçı limanındaki Medirek’e gittik, az daha Damla’yı ağlar arasında kaybediyorduk. Seneler önce orada Roke restoran vardı, Belediye yıktı (ama nedense Barınak denen ve bir kere gidip bir daha uğramadığım yer hala duruyor). Şimdi, Roke’nin eski sahibesi, derme çatma bir yer işletiyor…işi zor. Neyse, zor yolculuktan sonra oraya ulaştık ve çekimlere başladık. Bir kısmını mendirekte, bir kısmını da kalede çektik.

IMG00018-20100519-1201

İnmesi çıkması zor derken, kareler benim içime sindi. Beğendiğiniz, ve beğenmediğiniz yönlerini söylerseniz çok sevinirim.

SDU_5249 SDU_5204

SDU_5293  SDU_5309

  SDU_5292SDU_5273

SDU_5316

 

Sonrasında çekime, çok farklı çok eğlenceli bir yerde devam edecektik ki, Damla üşüdü :) Biz de, yol üzerinde Coach’s restoranda guzel bir oğlen yemeği yedik, Batu’nun kesesine bereket.

Meraklısına:

Bu çekimlerde Nikon D700 kullandım, Lens olarak da daha çok 24-70mm ve 12-24mm; ve zaman zaman gökyüüzndeki maviliği yakalamak adına da Polarize kullandım. Photoshop efektleri kullanmadım.

Bir sonraki yazım, Damla- Batu düğün günü fotoğrafları ile ilgili.

 

Hoşçakalın,

Serkan

2 thoughts on “Rumelifeneri’nde düğün öncesi çekimler…

 1. Burcu B.

  Merhaba,
  fotoğraflar yine harika :):)
  ellerinize ve güzel görüşlerinize sağlık diiim ne diiim..
  eğer bi gün evlenirsem çok isterim siz çekin fotoğrafları…
  ben de geçtiğimiz cumartesi bi gelin damat çekiminde küçük bi asistanlık yaptım ama gerçekten çok yorucu onun için sanıyorum doğum fotoğrafçılığıyla devam edicem.
  bu arada objektifleri sorsam neler kullanıyorsunuz? 10-20 gibi mi? o kadar güzel ki çünkü kadraj ve bakış yerleri ayrıca bayıldım, renklere zaten diicek bişi bulamıyorum
  tekrar tebrik ederim çok güzeller…masalsı ve hoş ayrıca da cool :)

 2. Serkan Post author

  Merhaba,

  Beğendiğinize sevindim, bu yaz beklediğim birkaç çift daha var;
  onların kareleri harikka olacak :)
  Olay çiftle o kadar bağlantılı ki…

  Evlenirseniz haberim olsun o zaman :)

  Ben D700 kullanıyorum, haliyle full frame lens gereki.
  geniş açılarda 12-24; genellerde 24-70, uzaktan çekimlerde 70-200.
  Renklerle çok oynamamayı tercih ediyorum; baştan doğru beyaz ayarı çok önemli.
  Doğum fotoğrafları için çok dert olmayabiliyor.

  Bu arada, doğum fotoğraflarında siyah beyaz yaparken, kırmızı filtre
  kullanmanızı tavsiye ederim, eğer kullanmıyorsanız.
  (dijital olarak yani, photoshop ya da lightroom’da).

  Bol Şans,
  Serkan

Leave a Reply

Your email address will not be published.