Penny & Hooman (wedding destination Kalkan TURKEY)

 

Herkese Selam,

Epeydir yazmıyordum, elim kaşındı ben de “artık bişeyler yaz blog’a“ diye yorumladım Gülümseme

index

Penny ve Hooman Mart ayında beni aradılar, ve temmuz ortasında Kalkan’daki süper lüks villa “White Lodge”da evlendiler.

İkisi de Kanadalı psikiatr. Hooman İran asıllı, Penny’nin d ekökler İskoçya’ya dayanıyor. Herhalde İranlı konuklarında geleceğini düşünerek Türkiye’yi seçmişler, iyi de etmişler. Kalkan’da kocaman bir villa, epey bir arkadaş / akraba…doluşmuşlar; keyifli bir hafta ve sonunda düğün!

Düğün sabahı Kaş Evlendirme dairesinde buluştuk. Herşeyi kitabına göre yapmak istiyorlardı.

SDU_6343SDU_6363

Bir de yardımcıları vardı, senelerdir Fethiye’de yaşan bir ingiliz. Görevini harika yerine getirdi, adım adım yönlendirdi, hatta nikah memurunun tavsiyesini dahi elinden geldiğince çevirdi GülümsemeMemur da biraz şaşkındı tabii, bu tip nikahlar pek sık olmuyordur.

Bugüne kadar çektiğim bütün yabancı düğünlerde, arkadaş ve akrabalar neredeyse herşeyü üstlendiler: Çiçek, makyaj, saç, ütü, getir-götür aklınıza ne gelirse…Aşağıdaki kare herşeyi anlatıyor aslında Gülümseme

SDU_6455

 

Güne önce nikahla sonra da bitmek bilmeyen hazırlıklarla devam ettik. Devamlı koşturmaca…Tabii elektriğin kesilmesi, 40 derecede klimasız, susuz kalmak “priceless”.

Tek derdimiz sıcaktı, onun dışında herşey keyifliydi. Penny’nin hazırlanması o kadar sürdü ki, akrabalara kısa bir fotoğrafçılık kursu bile verdim yani.

 

 

SDU_6393SDU_6542

 

Bu arada Hooman, maşallah çok rahat yani.

SDU_6479

Sordum herkes, bu kadar yoğunken bu sakinlik nereden diye, cevap basitti: “We know the right medicationGülümseme” (kullanılacak doğru ilacı biliyoruz Gülümseme).

 

Hazırlıklar biter ve Penny Kapıdan görünür!

SDU_6576

 

Hazırlıklar tamam, konuklar hazır….ve Tören!

D7K_2795D7K_2797

SDU_6601

Tören tek kelimeyle harikaydı…Bu görüntüye bakarak “dini nikah” havasına kapılmayın. Tek kelime edilmedi, am ao kadar anlamlı konuşmalar vardı ki? Öncelikle törene gelemeyenler, vefat edenler tek tek anıldı. Hayat hakkında, Mevlana’dan pasajlar okundu. Çocuklara nazarlıklı altın takıldı…Herkes sessiz, ciddi (yani kötümser değil, anın anlamından dolayı ciddi), öyle alkış falan da yok damat gelini öpene kadar! Benim bile gözlerim doldu.

 

“And I pronounce you, Husband & Wife…You may kiss the bride”

SDU_6637_1SDU_6668

SDU_6715

Again and again GülümsemeGülümseme

SDU_6721

Bir d eufaklığımız vardı, Penny’nin kızı…Düğünün her aşamasında önemli görevleri vardı. Fotoğraflar arasında kaynamasın diye burada belirtmek istedim, henüz okuma bilmediği için ona resimlerden oluşan bir konuşma yapmışlar, Çok Harikaydı, heyecanlıydı ve herkesi ağlattı! “Dear Penny & Hooman, you are so special to me…” ile başlıyordu ve 3 sayfaydı.

SDU_6830

 

Haaaa bir de, Hooman, çok esprili bir sunum yaptı! Penny, İkoçya’dan Hooman’da İrandan olunca iki halkın ne kadar benzediğini göstermek için aşağıdaki slide’ı hazırlamış Gülümseme

SDU_6846

 

Beğenilerinize!

Serkan

2 thoughts on “Penny & Hooman (wedding destination Kalkan TURKEY)

  1. Yasime

    Para harcanarak gösterişli olmasından çok emek harcanarak anlamlı olmasıyla Türk düğünlerinden ne kadar farklı ve nasıl zarif, şık.

  2. Hooman

    Serkan, it was one year ago exactly. You did an awesome job… thank you!

Leave a Reply

Your email address will not be published.