Gizem & Ferhat & Ağva…Retro “aşk” fotoğrafları

Herkese Selam,

Diğer yazılarımda da , e-maillerimde de defalarca bahsettiğim bir konu var: Düğün günü hikaye fotoğrafları çekimi sırasında bazı güçlükler yaşanıyor; en büyük problem ise stress ve zamanlama…Bu sebeple, artık çiftlere konseptini beraber belirlediğimiz çift fotoğrafları öneriyorum. Kafam da o kadar konsept var ki Gülümseme… Stres = yok, Zaman problemi = yok…izleyin siz karar verin. Hem bu kareler, düğün günü de bize çok faydalı oluyor; çekim artık keyifli ve muhabbetli oluyor.

kolaj-1

Gizem ve Ferhat, iş yerinde tanışmışlar, anlaşmışlar, sevmişler ve evlenmeye karar vermişler. Aylar önce görüşmüş ve düğün için anlaşmıştık. Mayıs başı gibi gizem’in aklında bir ampul çakmış “RETROOO” benimkinde de flaş patladı, kendimizi Ağva’da bulduk.

Şimdi fotoğrafçılar kızacak, senin yüzünden yüzlerce kilometre gitmeye başladık diye Gülümseme

Gizem her türlü detayı düşünmüştü zaten, moda’ya olan merakı çok işe yaradı çekimlerde, hatta bazen benim taleplerime kibarca “hayır” mimikleri yaptı.

Ağva yolu harika, Şile otobanı bittikten sonra virajlarda bir terleme, bulantı başlıyor. Acaba sebebi, arabayı kullanan Ferhat mıydı diye düşünmüyor değilim, Ferhat’ın yüz ifadesi kalan kilometreleri gördükçe bozuluyordu…Açlık da cabası.

kolaj-2

 

Ama helal olsun sana Ferhat, çok yoğun çalışmana rağmen birçok erkek için fotoğraf çektirmek “arıza” sebebiyken; onca yolu tepip harika kareler çektik beraber.

Mekana vardık: http://www.tranquilla.com.tr/

Bizi çok sıcak karşıladılar, hatta bir oda bile verdiler hazırlıklar için. Güzel bir kahvaltımızı yaptık, etrafı keşfettik ve çekimlere başladık.

kolaj-3

Hava güzel, güneşli; ideal. Güneş olunca, şu yukarıdaki gibi “flare” kareleri çok seviyorum. Teknik olarak zor açıkçası, sabır istiyor.

Çekim iki parçadan oluşuyordu yeterince ısındıktan sonra RETRO kıyafetlerle tekrar sahneye çıktılar.

kolaj-4

Aramızda bir ara marka esprisi döndü durdu, ben de bi şey yakalamayım Ferhat’ın çorabına kadar bulaştım Gülümseme Belli ki Gizem’in parmağı var kreasyonlarda. Şekerine kadar gayet zevkli ve renkli.

Ha bir de sandal maceramız var tabii. Mekan Ağva olunca sandalsız olmaz…Bulunduğumuz noktanın karşısı da bize gayet iyi fon sağlıyordu. Hassas bir fotoğrafçı olarak en rahatsız olduğum konu “fon”. Ya bi petrol ofisi tabelası ya da kesin Coca Cola arkada bi yerlerde… Tek sorun fiber deniz bisikletleriydi. Ferhat’ın güçlü kolları sayesinde Gülümseme kayığımızı devamlı doğru açıda tutmayı başardık.

kolaj-5

 

Nedense bu fotoğraflara bakınca seneler sonrası aklıma geliyor, 20-30 yıl sonrası. Bugünleri ve beni hatırlama ihtimalleri.

Son olarak Gizem’in fotoğraflara ilk tepkisi:

“….Serkaaaan İnanamıyorum, hepsi harika!! Sen müthişsin kesinlikle Gülümseme

Tüm iş arkadaşlarımız fotoğraflara bayıldı. Birazdan aileme göndereceğim linki :) O yorgunluğun üzerine bir de hızla çalışıp hepsini işlemişsin… Ne kadar teşekkür etsek azdır, çok çok mutlu ettin bizi :) İyi ki o kadar yol tepip Ağva’ya kadar gitmişiz diyorum şimdi :) Ellerine sağlık… Çok öpüyoruz seni! …”

Not: Bu kolaj tarzını beğendim, albümlerde de bu sadelikte kullanmayı düşünüyorum. Ne dersiniz?

Kıyafetler:

FERHAT:

1. kıyafet:
Kot : Tommy Hilfiger
Kemer : Hermes
Gömlek : Abercrombie
Ayakkabı : Zara
2. kıyafet:
Kanvas : Dockers
Gömlek ve Kemer : Massimo Dutti
Ayakkabı : Zara
GİZEM:
1. Kıyafet:
Kot: Mavi Jeans,
Bluz: Forever New
Hırka: Mango
2. Kıyafet:
Lacivert Puantiyeli Elbise: H&M
Aayakkabı: Bata

:) pardon az önce annemden Facebook sayfasına güzel bir yorum geldi:

“Nevin Durmusoglu harika şeyler bizim zamanımızda armut gibi sıralarlardı bizi fotoraf çekerken .siz gençler çığır açıyorsunuz .ellerinize sağlık.”

Serkan

One thought on “Gizem & Ferhat & Ağva…Retro “aşk” fotoğrafları

  1. Hande

    Yorum bırakmaya pek fırsat bulamasam da twitter, facebook & blog üçgeninden sizi zevkle takip ediyorum.

    Kimi fotoğrafçılar çekeyim bitsin derdindeyken siz en güzeli olsun, özel olsun diye uğraşıyorsunuz. Aynı benim gibi. Sanırım bu yüzden sizin karelerinizi çok beğeniyorum.

    Tebrikler :)

    Not: Ben de panoramik albümlerimde buna benzer kolajlar kullanıyorum. Sadelik her zaman daha zarif bana göre. O allı güllü kolajlar tüylerimi diken diken ediyor :(

Leave a Reply

Your email address will not be published.