Geçen sezon nasıl geçti ve Düğün Fotoğrafları dünyası

Herkese selamlar,

Şu an Starbucks’ta latte’mi yudumlarken, işi gücü bırakıp bir Blog Post göndereyim istedim. Epey olmuş gene. Yeni yıl kararlarımdan “bu sene blog’a daha fazla vakit ayrılacak, ve becerebilirsem en az bir seminer verilecek”…Neyse, gaza gelip özel konulara da girmeden önceki senenin muhasebesi yapalım biraz.

teknik_001-2  Serkan_Durmusoglu_February_2012

Hep merak etmişimdir, bana nasıl ulaşıyorsunuz diye Gülümseme Çünkü, reklam vermiyorum; gazetelere dergilere çıkmak için uğraşmıyorum ki aslında çok ilginç bir hikayem olmasına rağmen…Google’da ön sayfalarda çıkacağım diye fake sitelerden trafik satın almıyorum…

Son görüştüğüm çift, “en iyi düğün fotoğrafları” diye aradım sizi dedi. Ne mutlu bana GülümsemeTabii öyle aratınca işin rengini görüyorsun ama olsun .

timeline-3

Geçen sene ilk iş, Facebook cover fotoğrafımı güncellemek oldu. Bütün düğünler tek tek insanın aklından geçiyor. Ben özellikle çok çekim yapmıyorum, işin keyfindeyim, o yüzden herkesle günü muhabbetli keyifli geçiriyorum.

Scotch Wedding in Turkey

Yukarıdaki çiftimiz, Amy ve Steven.

İstanbul halla soğukken Antalya’ya şortla inmekten midir bilemiyorum, Harika bir İskoç düğünü oldu, ve düğün fotoğrafları da bir o kadar keyifliydi.

Gene soruyorum, Google’da bana gelene kadar birçok düğün fotoğrafçısı, hikaye fotoğrafçısına denk gelmişsinizdir, neden benimle görüşmeyi seçtiniz? Cevap hep aynı: “Sizin fotoğraflarınız samimi” Bence, durum aslında iki yönlü. Bu Blog yazıları size samimi geliyorsa, siz de samimisiniz demektir. Tabii sonra fotoğraflara yansıyor.

Scotch Wedding in Turkey  Scotch Wedding in Turkey

Scotch Wedding Photos in Turkey

Derdim 20 yıl sonra bakıp herkesin güleceği kareler değil, “Vay, vay, vay” diyeceği kareler Gülümseme

Farklı düğün fotoğrafları resimleri

Aşağıdaki footğraf, İstanbul Conrad’daki bir düğün gününde 3-4 çekim yaptım orada ama bu poz hiç aklıma gelmemişti. Hatta, bu kadar sert ters ışıkta ben ne yapacağım diye düşünürken, bu kare çıktı.En beğendiğim karelerden. Kendime niye çektirmedim ki acaba, güzel bir facebook profili olurdu Gülümseme

Düğün günü Damat Fotoğrafları

Ankara’lı bir ekip! Burada muhabbet süperdi gerçekten, ne dediysem yaptılar Gülümseme

Düğün günü Damat Fotoğrafları

Ha şu samimi düğün fotoğrafları işine gelince, bana en çok söylenen şeylerden birisi de “Biz Poz vermeyi hiç sevmiyoruz! “ Benimle tanışanlar bilir, cevabım kısa ve net “Kim sever ki?” Pasaporta fotoğraf çektirirken bile stres olan insanlara profesyonel fotoğraf çekimi yaptırmak kolay mı? Ha poz verdirmiyorsan, nasıl oluyor bu iş? diyebilirsiniz. Meslek sırrı diyip geçelim. Ama belirteyim, “Damat Bey oraya bak, Gelin Hanım buket biraz aşağı” muhabbetiyle olmuyor bu işler!

Conrad Düğün resimleri

İstanbul Düğün Hikaye fotoğrafçısı   İstanbul Düğün Hikaye fotoğrafçısı

Bir diğer soru, “ben fotoğraf çektirmeyi çok seviyorum ama nişanlım nefret ediyor!” insanlık hali, birçok damat, fotoğrafçıya o parayı vereceğine Digiturk Futbol paketi hayali kuruyor olabilir. Saygıyla karşılarım. Çok zorlamaya da gerek yok. Çünkü, hep söylerim “yukarıdaki gibi fotoğraflarım olsun istiyorsunuz, ya da daha iyileri; Ama, siz hazır mısınız?” Tabak fotoğrafı çekmiyoruz ki Gülümseme Belki de bu Blog’un en büyük faydası, zaten muhabbete ve çekime hazır çiftler beni buluyor.

Düğün Hikaye fotoğrafları   Photo Latte En samimi Düğün Hikaye fotoğrafları

Photo Latte En iyi Düğün Hikaye fotoğrafları   Photo Latte En iyi Düğün Hikaye Fotoğrafları

Bu aralar, epey yabancı çift gelmeye başladı çekim için. Bu yaz, 3 Günlük bir Bozcaada Düğünü ve 2 günlük bir Hint düğünü var, acayip merak ediyorum! Ya bi de hala yapamadım, şöyle çalgı çengi bir çingene düğünü çekmek istiyorum.

Hadi kahve bitti, akşam da oluyor; yavaştan ben kaçayım. Bu kış epey fotoğraf semineri de var biraz malzeme çıkar yakında.

Hoşçaklaın,

Serkan

One thought on “Geçen sezon nasıl geçti ve Düğün Fotoğrafları dünyası

Leave a Reply

Your email address will not be published.