Eski Urla’da ve Yorgo Seferis’in Otel evinde Düğün günü çekimleri

Herkese Selam,

Bu yaz, çekimler; ve çekimler arası tatil derken Blog’u biraz aksattım, kusura bakmayın. bir diğer güzel konu da, Blog’umun artık fotoğrafçılar tarafından da takip ediliyor olması, ne mutlu bana.

Bu yazki keyifli çekimlerden birisini, Zeynep ve Onur’un çekimlerini  İzmir-Urla arası yaptık. Daha doğrusu düğün gününü beraber yaşadık. Zeynep ve Onur Belçika’da yaşıyorlar; çok büyük bir tesadüf eseri, konser için gittiğimiz bu yaz, az daha Belçika’da buluşuyorduk; kısmet olmadı.

Tatilimizi ona göre planlamıştık; Efe dedesini özlemişti; Kuşadası’ndaydık. Sabah erkenden Kuşadası’ndan yola çıktım. Dildade Börek’te peynirli börek ve Koruk suyu’nu yanıma alarak keyifli bir yolculukla başladı gün.

Kuaförde buluştuk ve hazırlıklar başladı.

www.photo-latte.com_zeynep-onur_070 www.photo-latte.com_zeynep-onur_079 www.photo-latte.com_zeynep-onur_016

www.photo-latte.com_zeynep-onur_010 www.photo-latte.com_zeynep-onur_015 www.photo-latte.com_zeynep-onur_012www.photo-latte.com_zeynep-onur_017 www.photo-latte.com_zeynep-onur_002

Hazırlık aşaması keyifliydi. Zaten arkadaş, akraba çok olunca ortam çok şenlikli oluyor.

Onur’un kuaförü de yan tarafta; ben bir oraya bir buraya…Kuaför’de play station??? “Bu ne” dedim, eleman, “hastası çok” dedi. Meğersem kendisi hastasıymış. Bir oyun kahramanının dövmesini ayağına yaptırmış. Onur da az meraklı değil; traş boyunca “o oyunun orasını nasıl geçtin? bunun yenisi çıkacak” muhabbeti bitmek bilmedi. Bu arada Onur’a da full muamele. Masajından buhar banyosuna kadar…Bu arada Malatya’da askerlik yapan abisi de katıldı curcunaya. Hazırlık kısmını daha da uzatmayayım. Kuaförden önlerine gelen herkese mecburen bahşiş vererek ayrıldılar. Hem yerleşmek hem de ilk kareleri çekmek için ilk durak Crown Plaza İzmir’di.

www.photo-latte.com_zeynep-onur_022 www.photo-latte.com_zeynep-onur_168 www.photo-latte.com_zeynep-onur_150

Unuttum, Onur sağlam bir metalci ! Yüzük detayları da ona göre oldu tabii. Neyse, o sırada yurtdışından bir arkadaşlarının gönderdiği hediyeyi açtılar…Herkes şokta!

www.photo-latte.com_zeynep-onur_162

Bir post. Evirdik çevirdik; açıkçası bir anlam veremedik. En sonunda, gönderilen yerde (Norveç’ti yanılmıyorsam) bunun çok önemli bir düğün hediyesi olduğu kararına vardık. Bir süre sonra, hepimiz posta ısınmış; post, günün bir parçası olmuştı. Nasıl yapmışlarsa, yumuşacıktı. Onur, nerden buluruz bundan bir tane daha :))

Crown Plaza sonrası, Onur’ların evde biraz soluklanma ve Urla’ya yolculuk.

www.photo-latte.com_zeynep-onur_190

Urla’da ilk durak Nobel ödüllü yazar Yorgo Seferis’in eviydi. Harika bir yer. Aynı zamanda otel. ( http://www.yorgoseferis.com/ ) Önünden geçmenizi, bir kahve içmenizi tavsiye ederim. Fotoğraf çekimleri için önceden izin almıştım; bize ÇOK yardımcı oldular. Buradan onlara çok çok teşekkür ederim.

www.photo-latte.com_zeynep-onur_214 www.photo-latte.com_zeynep-onur_221

www.photo-latte.com_zeynep-onur_224

Sonrasındaçıktık sokağa…Bu kadar kalabalık bir ekip olunca, çekimler de eğlenceli geçti.

www.photo-latte.com_zeynep-onur_268

www.photo-latte.com_zeynep-onur_255 www.photo-latte.com_zeynep-onur_263

Kızlar erkekler arasında da ciddi bir rekabet başladı…

Son olarak, Oğlanlar, Zeynep’i kaldırarak poz verdi;  benim de son sözüm “Şimdi herkes ellerini bıraksın” deyince; koptuk!

www.photo-latte.com_zeynep-onur_264

Ve artık bir standart olan grup fotoğraflarından çektik.

www.photo-latte.com_zeynep-onur_041 www.photo-latte.com_zeynep-onur_040

Ekibe de yaratcılıklarından dolayı çok teşekkür ederim, buraya eklemediğim onlarca kare var!

Sonraki durak, Düğün mekanı ve tekne. Zeynep ve Onur, mekana tekne ile geleceklerdi.

www.photo-latte.com_zeynep-onur_293 www.photo-latte.com_zeynep-onur_294 www.photo-latte.com_zeynep-onur_279 www.photo-latte.com_zeynep-onur_286 www.photo-latte.com_zeynep-onur_292 Tekneye güzel ve soğuk bir araçla gittik, o sıcakta limonata gibi geldi gerçekten. tekneye bindik, ve Onur nikah Memurunu aradı, Onur’un aniden değişen yüz ifadesinden aynen şunu okudum ” Ne düğünü, bugün düğün mü var?” “memur birden uyanıyor ve neredeyse “tamam pijamaları çıkartıp, traş olup geliyorum, 15 dakikaya”. Yarım saat sonra bile memur ortada yok, haber de yoktu.

Tekne yola çıktı, sahil selamlanıp alkışlar toplandı…ve iskeleye varıldı (memur hala yok..!). www.photo-latte.com_zeynep-onur_309

İlk dans yapıldı, memur hala yok!

www.photo-latte.com_zeynep-onur_314

Ve sonunda nikah!

www.photo-latte.com_zeynep-onur_313

Sizlere de keyifli seyirler,

Serkan

Leave a Reply

Your email address will not be published.