26 yıl sonra, nereden nereye…(Ankara Çukurhan Düğün günü)

Erdoğan’la tanışmamız 26 yıl öncesine, İzmir’e dayanıyor. İzmir Büyük Dershane’nin mektupçu şubesinde anadolu lisesine hazıralnıyoruz, yaş 12 Gülümseme, cırt cırtlı ayakkabılar daha yeni gelmiş Barçın Spor’a…İkimizde kazanmışız aynı sınıfa düşmüşüz BAL’da. 7yıl’ı anlatırsam cilt cilt kitap olur. Üniversitemiz de aynıydı, sadece bölümler farklı. İstanbul’da ilk yılımızı da aynı evde geçirdik.

SDU_1805

Şu “hayat ve tesadüfler” hep şaşırtıyor beni. 26 yıl sonra, Erdoğan’nın düğün fotoğraflarını çekmek gibi mesela. Erdoğan ve Zeynep düğün için, Ankara’nın en güzel mekanlarından birini seçmişti. Çukurhan Otel (Divan grubu işletiyor). Bildiğim kadarıyla Rahmi Koç’ın özel olarak ilgilendiği bir proje. Çukurhan Otel’e 16 Yaşından küçükler alınmıyor. Sebebini mekana girince anlıyorsunuz. Resmen yaşayan bri müze. Odalarda bile antika eserler var. Açık söylemem gerekirse, 100-150 kişilik düğünler için Türkiye’de daha iyi bir mekana rastlamadım.

“Rahat” ve “Sade”lik bu düğünün manşetine çok uyar bence. Herkes herşey konuşulduğu gibi ve zamanında hazır. Benim uçağım bile ilk kez zamanında kalkıyor. Otelde buluşuyoruz. Sağolsunlar bana Çukurhan Otel’in en iyi odalarından birisini ayırmışlar.

Erdoğan’nın damatlığı Vakko’dan; Zeynep’in gelinliği ise çok özel aylar içinde tamamlanmış ve tamamen elişi.

Hazırlıklara MOS Kuaför’de başlandı…Başlandığı gibi de bitti. Yanlış anlamayın, Erdoğan’ın rüzgar gibi geçen ve Zeynep’in “Ben bu adamla evlenmemGülümseme” saç stili kirizi dışında pek bir sorunumuz olmadı. Olay şöyle gelişti: Ben tecrübeliyim ya hani bir sürü düğün görmüşüm ya, Erdoğan’a “Abi onların en az 2-3 saati var hadi gidip bişeyler yiyelim” diyorum. 30dk sonra Zeynep arıyor “Ben hazırım” diye…”Nassııı yaniii”. Apar topar iniyoruz kuaföre. Sonuç, aşağıdaki manzara: Kızlar Hazır, Erdoğan’ın saçına yeni başlanıyor.

SDU_1885SDU_1871

Erdoğan’ın gün boyu “bi çayımızı içemedik” modu da ayrı bir renk katmadı değil yani (Erdoğan’ın evinde çay, gün doğumuyla başlar, yatana kadar da kaynar).

SDU_1848

SDU_1851

 

Sonra hazırlıklara Çukurhan otel’de devam ediyoruz. Erdoğan Benim odamda hazırlanıyor. sohbet muhabet…

SDU_1973SDU_1976

 

SDU_1987

 

Erdoğan’ın bu kadar hızlı hazırlanacağını tahimn etmemiştim açıkçası. Papyonu takmak bana kısmet oldu. daha önce de, acil durumlarda damatların papyonunu takmışlığım var ama taktir edersinizki bu benim için çok anlamlıydı.

Zeynep de yan odada ablası Ayça ile keyifli bir hazırlık içindeydi. Stres de yok denecek kadar azdı diyebilirim.

 

SDU_1954

SDU_1966

 

SDU_2036

Ve ikisinin de hazırlığı bitiyor…ilk karşılaşma!. Erdoğan’ı tanırım, bu kadar şaşırdığına nadiren tanık olmuşumdur. Zeynep’in gözündeki parıltıyı da tarif etmeme gerek yok, siz görün.

SDU_2025

SDU_2026

Hazırlıklar tamam (sayılır), sahne sırası bende…mekanı önceden gezmiş noktalar belirlemiştim. Önce Zeynep’le sonra da beraber çekimlere başladık.

SDU_2052SDU_2061

 

SDU_2111SDU_2102

 

 

SDU_2072SDU_2116

Sonra Zeynep’in gazına gelip, Ankara Kaleiçi Çarşısında kısa bir tur attık, kısa ama keyifli bir turdu.

SDU_2178

 

 

SDU_2171

SDU_2185

Çekimleri sağsalim bitirdik…Erdoğan’a da Zeynep’e de kooperasyonlarından dolayı çok çok teşekkür ederim.

Gecenin sonundan atlayamayacağım bir kareyle bitireyim…

SDU_2498

Not: Torununun çocuğunu görebilme mertebesine ulaşabilmiş Erdoğan’ın saygıdeğer anneannesi’ne; şu an yüzyaşını aşmasına rağmen, seksenli yaşlarında İstanbul’daki öğrenciliğimin ilk yılında bize annelik yapan Halasına nice uzun sağlıklı ömürler diliyorum.

Sırada, herşey yolunda giderse Emine ve İmran’ı Pakistan’da çekmek var Gülümseme

Serkan

Leave a Reply

Your email address will not be published.